Zlatý poklad republiky (2011)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Zlatý poklad měla svého času i naše země. Byly to desítky a desítky tun, včetně takřka sedmnácti tun zlatých mincí nevyčíslitelné historické hodnoty. Tohle však už patří minulosti.

Účinkují Stanislav Motl, historik dr. Jiří Novotný, diplomat dr. Richard Král, pluk. Václav Straka, gen. Gustav Svoboda.

Připravil Český rozhlas v roce 2011. Premiéra 6. 3. 2011 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … č. 52 (30 min.).

Lit.: Stanislav, Motl: Zlatý poklad republiky. In web ČRo 6. 3. 2011 (anotace). – Cit.: Více než šest tisíciletí vzrušuje zlato člověka. Magický žlutý kov, který se stal symbolem krásy, radosti, ale také prokletím, ztělesněním zla a temných sil. Zlato dovede udělat z člověka šťastlivce i žebráka. Oslepuje rozum, demoralizuje …

Zlato má však, zejména v této nejisté době, i mimořádnou ekonomickou moc. Není ani divu, že vyspělé země se snaží mít ve svých bankovních sejfech zlata co nejvíce.

Zlatý poklad měla svého času i naše země. Byly to desítky a desítky tun, včetně takřka sedmnácti tun zlatých mincí nevyčíslitelné historické hodnoty. Tohle však už patří minulosti.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)