Polská krev aneb O tom, jak Poláci umírali pro naši svobodu (2013)

Stanislav Motl. Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla.

Účinkuje Stanislav Motl, Tomáš Jakl, Dalibor Státník.

Připravil Český rozhlas v roce 2013 (30 min.). Premiéra 5. 5. 2013 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (ČRo 2 Praha, 10:30-11:00).

Lit.: Motl, Stanislav: Polská krev aneb O tom, jak Poláci umírali pro naši svobodu. In web ČRo 5. 5. 2013 (anotace). – Cit.: Nebyli to jenom Sověti, nebyli to jenom Američané. Naši zemi, kterou na více než šest let porobili němečtí nacisté, osvobozovali také příslušníci dalších národů.

Byli to např. i Rumuni, v době Pražské operace jich u nás bojovalo na 96 000, ale také Poláci. Těch bylo jen o něco méně. Jenomže, kdo dnes o tomhle ví?

Právě Polákům, kteří sváděli krvavé boje např. v dnešním Šluknovském výběžku, kteří ještě po vyhlášení německé kapitulace nasazovali životy při osvobozování města Rumburk a kteří dokonce dva dny po osvobození naší země čelili bojovému vystoupení německých vojáků v pražských Ďáblicích, je věnován další díl cyklu Stopy, fakta, tajemství…

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)