Puntíkáři (2015)

Miloš Kratochvíl. Audiokniha – ukázka z knihy. Pedagogické vedení Alena Miklošová. Režie Jakub Hejdánek.

Účinkují žáci 4. B broumovské Základní školy Hradební.

Natočeno 2015 (nahrávací studio broumovského kláštera).

Pozn.: Baf a Bubu sice chodí jako všechna ostatní strašidla do strašidlácké školy, jenomže je strašení nebaví a příliš jim nejde. S jejich nešikovností to dojde tak daleko, že jsou jednoho dne nuceni uprchnout před hněvem strašmistra a dostávají se do věže zapadlého městečka Kamsehraby. Zde vyvolají svými pokusy o strašení takový kolotoč nehod a problémů, že mají co dělat, aby se z té šlamastyky vůbec dostali. Nakonec však všechno dobře dopadne, Baf a Bubu najdou nový domov a skvělé nové kamarády. (anotace)

Lit.: -ost-, -bed-: Klášter v Broumově má nové nahrávací studio, vzniká v něm dětská audiokniha. In web Královéhradecký deník, 24. 5. 2015 (článek). – Cit.: První ostrou zkouškou prošlo ve středu 20. května nové nahrávací studio v broumovském klášteře. Žáci místní Základní školy Hradební sem přišli natočit audioknihu z knižních předloh spisovatele Miloše Kratochvíla.

Čtyři třídy 1. stupně broumovské Základní školy Hradební dorazily do broumovského kláštera ve středu ráno a jako první měly možnost naostro vyzkoušet moderní zvukovou techniku nového nahrávacího studia. To vzniklo v klášteře během loňské revitalizace a nyní slouží účelům Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

„Nahrávání se zúčastnily třídy 3. B s knížkou Strašibraši, 4. A s knížkou Čaroděj z nafukovacího stromu, 4. B nacvičila ukázku z knížky Puntíkáři a 5. B z knížky Modrý Poťouch. Pro děti to byl zážitek mluvily do mikrofonu, někdy zopakovaly svou repliku třeba pěti různými způsoby, zvlášť se dělaly zvukové efekty. Moc si to užily a jsou zvědavé, jak bude vypadat výsledek. Pokud se nahrávky povedou, určitě je pošleme spisovateli Miloši Kratochvílovi a děti budou mít krásnou památku na zajímavou akci. Bylo to skvělé,“ uvedla učitelka Alena Miklošová.

Zpracování nahrané audioknihy bude trvat přibližně dva týdny a pokud se dílo povede, bude nabídnuto i rozhlasu jako rozhlasová hra.

„Přidáme tam ruchy a zkusíme z toho vytvořit rozhlasovou hru. Mělo by to být hotové k vysvědčení, na prázdniny, aby si to mohly děti poslouchat. Textu bylo požehnaně a musím říct, že nebyl vůbec jednoduchý, ale děti se s tím popraly velice dobře,“ uvedl Jakub Hejdánek, dabingový režisér České televize, který měl středeční nahrávání na starosti.

Klášter prošel během loňského roku rozsáhlou revitalizací, na kterou získal evropskou dotaci téměř 250 milionů korun. Kompletní rekonstrukce čekala na dvě patra kláštera Vzniklo zde nové nahrávací studio, koncertní sály a učebny. Nutností byly nové rozvody elektřiny, vody, odpadů a topení. V klášteře se rovněž restaurovaly historické fresky z osmnáctého století. Rozsáhlou obnovou prošla také celá klášterní zahrada, včetně všech jejích objektů.  Klášter v novém hávu se znovu otevřel 22. dubna po největší obnově ve své historii.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)