Automatky – Tinder (2017)
Rozhovor připravila Barbora Sedláčková.
Hovoří psycholožka a psychoterapeutka z Psychoterapie Anděl Lucie Scholl.
Natočeno 2017. Premiéra 19. 4. 2017 (ČRo Radio Wave, 17:00 h.; 20 min.). K poslechu zde.
Lit.: Sedláčková, Barbora: Automatky: Tinder je jako bar na internetu. In web ČRo Radio Wave, 19. 4. 2017 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Seznamování na internetu dnes patří mezi běžné způsoby hledání vhodného protějšku. Rodiče musí při seznamování i myslet na svoje děti a přemýšlet nad tím, jestli je vůbec chtějí s tím, koho potkali, seznámit.
„Téma děti je v seznamkách i v životě hodně silný filtr, podle kterého je dobré se řídit, a patří do toho i informace, zda ještě chci, nebo nechci děti,“ říká psycholožka a psychoterapeutka Lucie Scholl.
Seznamování na internetu dnes patří mezi běžné způsoby hledání vhodného protějšku. Rodičům, kteří žijí s dětmi bez partnera, nabízí internet v jejich omezených časových možnostech způsob, jak se seznámit, ale i specifikovat svoje potřeby.
„Na seznamkách se ale také často vyskytují ženy, kterým je kolem osmatřiceti a žádné děti nemají a chtěly by mít svoje co nejdříve. Pro ně může být zklamáním, pokud se schází s mužem, který už děti má a žádné další už mít nechce,“ dodává.
Rodiče, kteří mají malé děti, zejména matky, které mají malé děti ve výhradní péči, mají velmi omezené možnosti nejen hledat partnera, ale také vztah budovat. Podle Lucie Scholl je malé dítě při seznamování v podstatě hendikep. Matky malých dětí ale často ani vztah nehledají, protože jsou nasycené doteky dítěte. Až když se dítě nechce mazlit, vzniká větší potřeba někoho si hledat. „Tohle se ale děje i v úplných rodinách, kde je partner odsouván na druhou kolej, protože matku emočně sytí dítě,“ upozorňuje Lucie Scholl.
„Rodiče musí při seznamování i myslet na svoje děti a přemýšlet nad tím, jestli je vůbec chtějí s tím, koho potkali, seznámit. Je nutné vztah vždy zkusit, ale zase není dobré vodit domů dvakrát měsíčně nového tatínka. Myslím si, že je dobré si nejdříve na seznamce nějakou dobu psát a potom, když cítím, že by to mohlo k něčemu vést, jít na rychlou schůzku. A když zjistím, že funguje i chemie mezi mnou a potencionálním partnerem, můžeme si domluvit rande. Muži někdy tlačí na to, že když už jsme si psali a i jsme se viděli, může začít vztah. Ale ten se musí budovat. Je dobré netlačit na pilu a i ve vztazích, kde jsou na obou stranách děti z předchozích vztahů, jít na všechno postupně.“
A co Tinder?
„Tinder je pro matky a otce s dětmi trochu problematický. Protože funguje pouze na bázi vzhledu. Nejsou k tomu žádné profily toho, jak žiju, co mě baví, co mě zajímá. Tinder je jako bar na internetu. A ve chvíli, kdy už chci někoho, kdo bude akceptovat moje dítě nebo děti, tak jsou vhodnější seznamky, kde si mohu vybírat nejen podle fotky. Díky širšímu profilu tak můžu eliminovat riziko dalších zklamání,“ doplňuje psycholožka a psychoterapeutka Lucie Scholl.
Poslechněte si rozhovor o seznamování lidí, kteří mají děti z předchozích vztahů.
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku