Co tě nezabije (2020)
Scott Carney. Kompletní audiokniha. Jak ledová voda a okolní nepříznivé podmínky obnoví naši zašlou sílu a odolnost.
Čte Pavel Nečas.
Natočeno 2020. Vydal Progres Guru v roce 2020 (MP3, celková délka 9 hod. 11 min.). Ukázka k poslechu zde.
Obsah: 00 Úvodní slovo 01 Předmluva – Zahřívání 02 Úvod – Óda na medúzu 03 KAPITOLA 1: Ledový muž na scéně 04 KAPITOLA 2: Třídění evoluční popelnice 05 KAPITOLA 3: Měření nemožného 06 KAPITOLA 4: Klín 07 KAPITOLA 5: Startovní číslo 2182 08 KAPITOLA 6: Umění pádu 09 KAPITOLA 7: Rozmáznout komára granátem 10 KAPITOLA 8: Déšť v domě 11 KAPITOLA 9: Parkinson, zlomené kosti, Artritida a Crohnova choroba 12 KAPITOLA 10: Intervalový trénink 13 KAPITOLA 11: Studená válka a princip vitalismu 14 KAPITOLA 12: Závod Tough Guy 15 KAPITOLA 13: Kilimanjaro 16 Závěr – Potěšení ze zimy
Pozn.: Tato audiokniha by nikdy nevznikla, kdyby se skeptický investigativní novinář Scott Carney nevydal odhalit tajemství proroka a šílence jménem Wim Hof. Jeho pozoruhodná schopnost ovládat své tělo pomocí dechu a mysli a tím odolávat extrémním podmínkám mu vysloužila přezdívku Ledový muž. Scott se za ním z Los Angeles vydal do Polských Krkonoš, aby světu ukázal, že je pouhý šarlatán. Na vlastní kůži si vyzkoušel techniku dýchání a následně své tělo ovládnul tváří v tvář zimě. O několik dní později, oblečen pouze v šortkách, vystoupal na Sněžku. Cíl knihy se tak rázem změnil na prozkoumání limitů a možností lidského těla.
Otužování. Správné dýchání. Meditace
Audiokniha Co tě nezabije zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Vrací se zpět do časů, kdy naše přežití v nehostinném prostředí záviselo na schopnosti adaptovat se na okolní prostředí. Autor hlasem Pavla Nečase velmi poutavě popisuje posouvání hranic svých tělesných a duševních schopností, včetně veškerých útrap a komplikací. Metodu Wim Hofa podrobuje důkladné analýze hodné investigativního novináře. Podrobuje ji různým úhlům zkoumání, přičemž využívá nejmodernějších poznatků vědy a medicíny. Účastní se různých výzev, adrenalinových závodů, tréninkových a výcvikových kempů. Opírá se o vědecké výzkumy, mluví s lékaři, sportovci, trenéry, dokonce i vojáky, nebo také s běžnými lidmi, kteří se vyléčili z chronických onemocnění a výrazně zlepšili své zdraví. Seznámí vás také s dalším technikami pro zlepšení fyzické síly a mentální odolnosti. Celý příběh zakončuje rekordním 28hodinovým výstupem na Kilimandžáro. Jen v botách, šortkách a s batohem na zádech.
Kdo je Wim Hof
Zásluhou Wima Hofa nyní američtí a evropští vědci zjišťují, jak otužování pomáhá bojovat proti autoimunitním nemocem a chronickým bolestem. Rozpoutal bouře debat a výzkumů, které vyústili v nové lékařské poznatky o fungovaní lidského těla. Každý rok této metodě propadá spousta lidí, zanechávají cvičení v klimatizovaných fitkách a snaží se zocelit závody v obtížných a surových podmínkách. Nebo se jen sprchují pod studenou vodou. Všichni však sdílejí ideologii, že v komfortu moderní doby jsme zeslábli a fyzickou kondici a odolnost nejlépe nabydeme v původním prostředí našich předků.
„Odjakživa jsem věřil, že nás příroda vyzbrojila samo ozdravnými schopnostmi. Dokážeme kontrolovat svůj imunitní systém, zvednout si náladu, zvýšit úroveň energie a posílit své celkové zdraví. To vše nám umožňuje skrytá síla ukrytá v prostém dýchání. Každý má tak schopnost napojit se na svůj autonomní nervový systém a naučit se kontrolovat jinak nevědomé procesy.”
„Celý život se aklimatizujeme na pohodlný život, pak stačí pouhé dva dny strávené tréninkem mé metody a každý se může znovu propojit se svými skrytými pocity a přirozenou fyziologií. Vědomé dýchání a soustředěná mysl nastartují chemické změny a odkyselí tělo. Odevzdáte-li se zimě, vytvoříte si zrcadlo, které vám pomůže nahlédnout do nejhlubšího nitra a spatřit sama sebe ve stavu „bojuj, nebo uteč”. Zažít tento pocit na vlastní kůži je velmi silná zkušenost.”
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku