Balanc – Limbický otisk (2022)
Jak se do těla zapisuje prožitek, že celý svět i život je v pořádku? Kolikrát se metoda musí opakovat a pro koho není vhodná? A jak se vlastně stane, že se narodíme s pocitem nedostatečnosti nebo ohrožení? Připravil Petr Bouška.
Hovoří lektor a psychoterapeut, doktor Tomáš Morcinek.
Natočeno 2022. Premiéra 6. 12. 2022 (ČRo Rádio Wave, 22 min.).
Lit.: Bouška, Petr: Přepis limbického otisku. Hluboká terapeutická metoda pomáhá znovu se narodit. In web ČRo Radio Wave, 6. prosinec 2022 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: „Když mládě slona přivážete ke kůlu, zvykne si na něj. Když by kůl jako dospělý mohl vytrhnout, ani ho to nenapadne,” říká lektor a psychoterapeut, doktor Tomáš Morcinek. Pro každé dítě je důležité zažít pocit lásky, bezpečí a přijetí ze světa, do kterého se narodilo. Pokud se toho nedostává nebo dostává málo, má to vliv na celý život. Někde uvnitř nás je hluboko zapsán pocit, že něco není v pořádku. S námi nebo se světem. Metoda přepisu limbického otisku se to snaží opravit.
„Naše osobnost je utvářena už od početí – čím blíže k porodu, tím je to významnější.“ Přepis limbického otisku je založený na imaginaci. V ní totiž můžeme prožívat stavy, které do určité míry připadají tělu a mozku jako skutečné – podobně jako sny. Tím se lze dostat do hloubky lidské psychiky a vepsat tam prožitek, který jsme jako malí potřebovali a nedostali, tedy například pocity bezpečí, lásky a přijetí. V imaginaci se prožívá početí i zrození znovu. Spojíte se s dětskými potřebami a touhami a dosycujete je. (…)
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku