Na divokém venkově (2023)
Eva Grestenbergerová. Z Oxfordu na moravský venkov. Kompletní audiokniha.
Čte Tereza Bebarová.
Natočeno 2023. Vydalo Tympanum v roce 2023 (MP3, celková délka 5 hod.). Ukázka k poslechu zde.
Pozn.: Malvína, doktorandka na univerzitě v Oxfordu se na čas vrací k rodině na severní Moravu. Střet s rázovitým okolím je zdrojem komických situací.
Sedmadvacetiletá Malvína Velehorská má dva magisterské tituly, rozpracovanou disertační práci ze sociální psychologie na univerzitě v Oxfordu a neschopenku od psychiatra. Je proto nucena vrátit se do své rodné země, na rázovitou severní Moravu. Tam na ni čeká svérázná rodina – otec politik, matka fanynka Karla Gotta s autistickými sklony, prarodiče chorobně šetrní katolíci a bratranec příležitostný alkoholik. Humorně vylíčené střety s komunální politikou, lidovými veselicemi, výukou řízení auta nebo komunikací s dětmi vytvářejí bizarní komické situace. Jako sociální psycholožka vidí Malvína ve své rodině zdroj antropologické studie, v kůži moravské venkovanky se však už tak dobře necítí.
Eva Grestenbergerová (1993)
Česká spisovatelka, vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a zootechniku na České zemědělské univerzitě. Pracuje jako psycholog v pedagogicko-psychologické poradně. Osm let se plně věnovala náročnému sportovnímu odvětví pole dance. Její první knihou byl román Zlo je rodu mužského (2019). Následovala populárně naučná publikace Zvířata jsou k sežrání (2020) o psychologii karnismu a veganství. Také se autorsky podílela na publikaci Nesvoboda zaměřené na práva zvířat. Kromě knih ji zajímají právě zvířata. Ráda plave, cvičí jógu a chodí po horách.
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku