Co se skrývá pod břečťanem 1/7 (2012)

Vratislav Maňák. Původní pohádkový seriál o dobrodružství kolíčků Krucajse a Sakryše, kteří spadli z prádelní šňůry na dvůr. Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Dimitrij Dudík.

Účinkuje Michal Zelenka.

Natočeno 2012. Premiéra 19. – 25. 11. 2012 (ČRo 2 Praha, 19:45 h). Repríza 22. – 28. 6. 2015 (ČRo 2 Praha, 19:45 h.).

Obsah: 1. Jak je vyštípali plasťáci (10 min) – 2. Jak potkali Číra. – 3.  Jak u Freda chytali bublinky. – 4.  Jak mluvili s Propisovatelkou.  – 5.  Jak lezli na Mezuzaléna. – 6. Jak vyhnali kunu Martu. – 7. Jak jim Baron pomohl.

Lit.: Vojtíšková, Zuzana: Co se skrývá pod břečťanem? Prozradí nám to Hajajovy pohádky. In web ČRo 2 Praha, listopad 2012 (anotace). – Cit.: V pondělí 18. listopadu (sic!) startuje původní pohádkový seriál o dobrodružství kolíčků Krucajse a Sakryše, který napsal Vratislav Maňák. Na Dvojce jej vysíláme v premiéře!

Z neznámých věcí a z neznámých světů mají obavu nejen děti, ale také třeba dřevění kluci, kteří léta žili na prádelní šňůře. O světě pod břečťanem, který rostl na dvoře, slyšeli jen strašidelné příběhy. A jednoho dne se stalo, že bez přípravy do tohoto neznámého, hrůzostrašného světa spadli. Co v něm zažili a jestli se zpátky vrátili na prádelní šňůru, o tom bude dětem vyprávět rozhlasový skřítek Hajaja. Vypráví Michal Zelenka. V roce 2012 natočil režisér Dimitrij Dudík. 

Vysíláme na Dvojce ČRo od pondělí do neděle, od září v NOVÉM ČASE 19:45 hodin! 

Lit.: anonym: Vratislav Maňák: Co se skrývá pod břečťanem. In web ČRo 2 Praha, červen 2015 (článek). – Cit.: Pod břečťanem čeká na dva kolíčky nejen spousta zážitků, ale taky noví přátelé a kamarádi. Z neznámých věcí a z neznámých světů mají obavu nejen děti, ale taky třeba kolíčci Krucajs a Sakryš, kteří léta žili na prádelní šňůře na dvorku jednoho činžovního domu na pražském Žižkově. Co všechno se jim přihodilo se, děti, dozvíte od Michala Zelenky.

O světě pod břečťanem, který rostl na dvoře, slyšeli tihle dva dřevění kluci jen strašidelné příběhy. A jednoho dne se stalo, že bez přípravy do tohoto neznámého, hrůzostrašného světa spadli a začali poznávat jeho prapodivné obyvatele. Zajímavé to pro ně jistě bylo. Stejně se ale oba pořád snažili dostat se zpátky do bezpečí, tam, kde to oba dobře znali: na prádelní šňůru. Jestli se jim to podařilo, o tom vypráví rozhlasový skřítek Hajaja. 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)