O nejkrásnějším ostrově 1/7 (2013)

Dagmar Langová. Původní pohádkový seriál o malém klukovi Fumiovi, který chtěl dělat jen to, na co má náladu. Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Petr Mančal.

Účinkuje Luboš Veselý.

Natočeno v roce 2013. Premiéra 23. – 29. 12. 2013 (ČRo 2 Praha, 19:45 h.). Repríza 26. 10. – 1. 11. 2015 (ČRo 2 Praha, 19:45 h.).

Obsah: 1. O ostrově kvetoucích třešní. (10 min) – 2.  O ostrově ohně a ledu. – 3. O ostrově deště. – 4.  O kanárkovém ostrově. – 5. O kokosovém ostrově. – 6. O ostrově draků. – 7. O ostrově květin.

Lit.: Vojtíšková, Zuzana: Dagmar Langová: O nejkrásnějším ostrově. In web ČRo 2 Praha, prosinec 2013 (anotace). – Cit.: Poslouchat rady rodičů se dětem občas nechce. Zvláště pokud se zdá, že doporučení jsou už zastaralá a nepotřebná. Právě takové malému Fuimovi připadalo pravidlo, že se lidé k sobě navzájem mají chovat slušně a uctivě a že si nikdo nemůže dělat jenom to, co on sám chce.  Tvrdohlavě se rozhodl, že najde takové místo, kde si každý žije podle svého momentálního přání a nálady. Jak jeho pátrání vypadalo a k čemu malý Fumio dospěl, o tom napsala původní pohádkový seriál Dagmar Langová.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)