Hovno hoří (2000, 2013)
Petr Šabach. Audiokniha. Ilustrace Jan Šabach. Foto autora Michal Maňas. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědný redaktor Martin Urbánek.
Čte Jan Schánilec.
Načteno v roce 2000. Vydalo Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2000. Reedice Tympanum, říjen 2013 (1 CD mp3) v edici Načteno.
Pozn.: Největší bestseller, který položil základ legendárnímu filmu Pelíšky! Šabachův situační humor nenechá bez úsměvu nikoho. Jeho jedinečné historky pobaví jak dospělé, kteří dobu minulého režimu zažili, tak dospívající, kteří se velmi snadno ztotožní s postavou samotného vypravěče. Nenechte si ujít bystrý popis dvou nejodlišnějších názorů v otázce vnímání světa i života – mužského a ženského.
Petr Šabach (1951)
Petr Šabach je současný český spisovatel. Narodil se v Praze. Po maturitě v roce 1974 absolvoval obor teorie kultury na FF Karlovy Univerzity. Prošel různými zaměstnáními. Pracoval jako technický redaktor v Pragokoncertu, metodik kulturního domu, asi šest let jako noční hlídač v Národní galerii, 1988 – 2001 odborný referent Galerie hlavního města Prahy. Po roce 2001 žije Petr Šabach jako volný spisovatel, přitom vede seminář tvůrčího psaní na Literární akademii J. Škvoreckého. Časopisecky publikoval Petr Šabach v Mladé frontě, Kmeni, Práci, Tvorbě. Podle jeho literárních předloh natočil režisér Jan Hřebejk úspěšné filmy Šakalí léta, Pelíšky a Pupendo. Mezi jeho díla patří například Hovno hoří (1994), Zvláštní problém Františka S. (1996), Babičky (1998), Opilé banány (2001), Občanský průkaz (2006) a další.
Jan Schánilec (1941)
Jan Schánilec pochází z Českých Budějovic a vyrůstal v rodině profesora a sociální pracovnice. Po maturitě na jedenáctiletce se pokusil o přijímačky na DAMU, ale neuspěl a následně vystřídal několik dělnických profesí. Druhý pokus byl již úspěšný a nakonec na DAMU vystudoval herectví (1966). Hned po dokončení studií nastoupil do Divadla na Vinohradech, kde setrval čtvrtstoletí (1966-1991). Jeho herectví vyniklo v představeních Brouk v hlavě, Nanebevzetí Sašky Krista, Jindřich IV. nebo Pygmalión. Jan Schánilec od počátku své herecké dráhy spolupracoval s televizí, zahrál si v řadě televizních inscenací jako např. Klícka 1971, Cesta za hvězdným prachem 1986 ad. Na televizní obrazovce se divákům připomněl naposledy v seriálu Náhrdelník (1992). Jeho stěžejní pracovní činností se stal dabing, častěji namlouval například Buda Spencera nebo Jacka Nicholsona.
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku