Pohádky o mašinkách (1995)

Pavel Nauman. Pyšný Nejvyšší pan železničář si jednoho dne usmyslel, že si opatří takovou mašinku, jakou ještě nikdo na světě neměl. Úprava Naďa Mauerová. Hudba a režie Miloš Vacek. Hraje studiový orchestr. Zvuk, střih, mix Gustav Houdek. Redaktor nahrávky Stanislav Dvorský.

Vypráví Pavel Zedníček.

Nahráno v září 1992 ve studiu OMNITON v Praze 6, Kafkova 24. Vydal Bonton Music v roce 1995 (1 MC, 90 min.). Reedice zkrácené verze Supraphon v roce 2001 jako Pohádky o mašinkách verze (1 MC, SU 5291-4 811, 1 CD, SU 5291-2 811, 56:59).

Obsah (1995): Strana A – 1. Pohádka o dlouhé lokomotivě, 2. Druhá pohádka o dlouhé lokomotivě; Strana B – 3. Pohádka o zelené mašince, 4. O mašince, která nechtěla jezdit po kolejích, 5. Velice vážná pohádka o černokněžníku Zababovi.

Obsah (2001): 1. Pohádka o dlouhé lokomotivě, 2. Druhá pohádka o dlouhé lokomotivě, 3. Velice vážná pohádka o černokněžníku Zababovi.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zkrácená verze této nahrávky vyšla 2001 pod značkou Supraphon (SU 5291-4 811, digital AAD, 56:59). Obsah: 1. Pohádka o dlouhé lokomotivě, 2. Druhá pohádka o dlouhé lokomotivě, 3. Velice vážná pohádka o černokněžníku Zababovi.

Vážení,
mám tuto pohádku od Pavla Zedníčka. Na kazetě, vydavatel Supraphon SU 5291-4 811. Je nesčíslněkrát hraná, takže už značně nekvalitní. Marně sháním, kde ji získat v lepší kvalitě. Dokonce ani Supraphon ji ve své databázi ani pod jejich vydavatelským číslem nenabízí. Všude je jen večerníčkovská verze, namluvená panem Rážem.
Považuji interpretaci pohádky panem Pavlem Zedníčkem za naprosto skvělou a mnohem dramatičtější pro ucho dětí než v podání pana Ráže. Není potřeba video, nýbrž mluvené slovo, které děti vyslechnou třeba před odpoledním spánkem. Mám to otestováno svými vnuky.
Dokážete někdo prosím poradit, kde by tuto verzi od pana Zedníčka šlo sehnat?
Když jsem zjistil naprostou nedostupnost tohoto jedinečného záznamu, pochopil jsem, že mám unikátní kazetu. Strávil jsem hodiny času restaurováním poškozené magnetofonové pásky, abych záznam přepsal na CD pro další má vnoučata a zároveň uložil tento unikát do svého archivu.
Myslím, že Zedníčkova interpretace Pohádek o mašinkách by neměla zapadnout v zapomnění, je naprosto skvělá a zřejmě dosud nedoceněná.

Ivan Koutný
Odolena Voda

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)