Letopisy královské komory 7 – Osmanský tábor (2016, 2019)

Vlastimil Vondruška. V sedmém pokračování historicko-detektivních Letopisů královské komory se pán z Dobronína vydává na nebezpečnou cestu do Uher ovládaných Osmany. Remastering Tympanum, s. r. o. Čte Jan Hyhlík. Hudba Pavel Hlaváček. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová.

Načetl Jan Hyhlík.

Vydala Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2016 (1 CD mp3,  MP5691, 8:11:24). Vydalo Tympanum, duben 2019 (1 CD MP3, celková délka 8 hod 15 min.) v edici Načteno.

Příběh z detektivního cyklu Letopisy královské komory

I když se situace v Uhrách v polovině 16. století již trochu uklidnila a útoky Osmanů na nějakou dobu utichly, objeví se jiná nebezpečná a zdánlivě neřešitelná záležitost. Protože použití vojska je vyloučeno a rovněž vyslanec českého krále v Budíně má v tom ohledu ruce svázané, obrátí se královna Anna na královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Pán z Dobronína se rozhodne její prosbě vyhovět a vydává se na tajnou misi do Uher. Ale ještě dříve, než tam stačí dorazit, dojde k první vraždě, která cestu velmi zkomplikuje. A to i přes to, že na první pohled nemůže s jejím posláním souviset…

Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955)

Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. V Tympanu vydává audioknižní ságy Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

Jan Hyhlík (1945)

Hlasatel, herec a dabér Jan Hyhlík vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil již přes 150 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej, Husitská epopej a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)