Rumcajsova loupežnická knížka & Vánoce u Rumcajsů (2017)

Václav Čtvrtek. Audiokniha. Hudba Václav Lídl, Filmový symfonický orchestr (FISYO) řídí Štěpán Koníček. Mastering Ivan Mikota.

Čte Vojtěch Kotek.

Natočeno  září 2017 (studio MI 91). Vydal Supraphon v roce 2017 (1 CD, SU 6456-2).

Obsah: 1.  Jak šel Rumcajs pro mašličkovou sponku (9:29). -  2. Jak si Rumcajs nechal poručit od babičky plušky (8:50) – 3. Jak Cipísek pomáhal Rumcajsovi ládovat pistol (4:34) – 4.  Jak šel Rumcajs do Kartouz pro včely  (8:50) -  5. Jak měl Rumcajs velikou starost o Manku (10:12) – 6. Jak se Rumcajs podruhé potkal s obrem Rabijákem (10:50) – 7. Jak Rumcajs s Cipískem našli zelený klobouček (4:40) – 8. Vánoce u Rumcajsů (6:06).

Pozn.: Padesát let Večerníčků o loupežníku Rumcajsovi oslavíme nově objevenými pohádkami načtenými vynikajícím Vojtěchem Kotkem. -  Letos oslaví televizní Večerníčky s postavou loupežníka Rumcajse padesát let od svého prvního zfilmování. Klasické příběhy z lesa Řáholce a města Jičína před lety načetl Karel Höger. K letošnímu jubileu jsme připravili četbu z dalších pokračování dobrodružství loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a syna Cipíska, vodníka Volšovečka, obra Rabijáka, jičínského knížepána a kněžny, starosty, apatykáře, loupežníka Čeliše a zvířátek z řáholeckého lesa. Tato nová dobrodružství jsou objevy z archivu pohádek Václava Čtvrtka, tentokrát čtené mladým Vojtěchem Kotkem. Kotkův výklad je plný humoru, každá z postaviček má svůj vtipný charakteristický hlas, zároveň dokázal zvýraznit napínavost, ale i tajemné kouzlo děje tak, že je rovnocenný předchozí slavné interpretaci. Bonusem je pohádka o tom, jak šel Rumcajs s Cipískem k vodníku Volšovečkovi pro vánočního kapra a jak měli u Rumcajsů nakonec ke štědrovečerní večeři černého kubu.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)