Konec dětství (2017)

Arthur Charles Clarke. Kompletní audiokniha. Klasický sci-fi román z padesátých let. Překlad Hana Březáková. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Čte Václav Neužil II.

Natočeno 2017. Vydala Bookmedia, Audiotéka 13. 12. 2017 (MP3, 9 hodin 30 minut).

Pozn.: Sci-fi román z budoucnosti o mírové invazi mimozemšťanů, kteří chtějí lidstvu přinést mír a prosperitu. Román nemá žádnou hlavní postavu, příběh popisuje konec dětství lidské rasy – posun lidské rasy až k Utopii sjednocení, absolutního vědění a spojení se s vesmírnou Nadmyslí. Pro opravdové fanoušky sci-fi se jedná o stále nesmrtelný, vědeckofantastický román z roku 1953.

Arthur Charles Clarke
Jeden z „Velké trojky science fiction“, byl představitelem technického optimismu. A. Ch. Clarke je nejvíce známý svým románem 2001: Vesmírná odysea. Kniha původně vznikla z povídky Hlídka, ale během přípravy scénáře k vědeckofantastickému filmu režiséra Stanleyho Kubricka, se povídka rozrostla v celý román. Od té doby spolu spolupracovali v celé řadě sci-fi filmů. Jeho jménem byla pojmenována dokonce i planetka – „4923 Clarke“ a dinosaurus „Serendipaceratops arthurcclarkei“, který byl objeven v Austrálii. Velkou část života autor prožil na Srí Lance. Tam také přežil tsunami v roce 2004.

Václav Neužil
Václav Neužil ml. pochází z Plzně. Po dokončení studia na JAMU v Brně hrál v divadle Polárka, Národním divadle Brno, Divadle 7 a půl a HaDivadle. Od roku 2006 má stálé angažmá v Dejvickém divadle v Praze. Hraje také v televizi a ve filmech. Můžeme ho tak vidět v seriálech Strážce duší a Vyprávěj nebo ve filmech Duše jako kaviár a Muži v říji.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)