Sirotčinec slečny Peregrinové – Mapa dní (2020)

Book coverRansom Riggs. Kompletní audiokniha. Překlad Bronislava Grygová. Překlad Režie Michal Bureš.
Čte Viktor Dvořák.
Natočeno 2020. Vydal OneHotBook, léto 2020 (1 CD MP3, katalogové č. AK255; EAN 8594169482552; celková délka nahrávky 14 hodin 15 minut). Ukázka k poslechu zde.

Pozn.: Vždycky má smysl bojovat! Dospělejší a sebevědomější Jacob Portman se i se svými podivnými přáteli vrací tam, kde jeho příběh začal: na Floridu. Jak se jim podaří splynout se světem obyčejných lidí 21. století? Jejich odpočinek na pláži a poznávání místních krás naruší až objev podzemního bunkru chlapcova dědečka, díky němuž vycházejí na povrch dávná tajemství a překvapivé informace o Abeově dvojím životě. Jak nebezpečný odkaz, který byl Jacobovou součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové, vlastně po svém dědečkovi zdědil? Všichni jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn, a téměř žádná pravidla… Čekají je nové zázraky, nebezpečí i láska…

„Zábavné, excentrické čtení vybočující z průměru, vyznačující se velmi dobře rozvinutými postavami a několika velice strašidelnými nestvůrami… Temné, ale silné.“ – Publishers Weekly

Ransom Riggs (* 1978)

Narodil se v Marylandu na 200 let staré farmě, a vyrůstal na Floridě, kde navštěvoval školu pro nadané děti. Studoval anglickou literaturu na Kenyon College a film na Univerzitě Jižní Kalifornie. Díky svému blogu (mentalfloss.com) i krátkým filmům, které zveřejňoval na internetu, získal práci na The Sherlock Holmes Handbook, publikaci související s filmem Sherlock Holmes z roku 2009. Jeho románový debut Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti byl inspirován sbírkou starých fotografií, od té doby napsal tři další knihy série s podtituly Podivné městoKnihovna Duší a Mapa dní a připojil soubor Povídky podivných.

Viktor Dvořák (* 1979)

Narodil se v Českých Budějovicích. Po gymnáziu se přihlásil na DAMU a ke konci studia odešel do angažmá v Moravském divadle Olomouc. Tři roky poté se přesunul do Divadla Petra Bezruče v Ostravě, kde byl další tři roky členem hereckého ansámblu. Pak hostoval např. ve Východočeském divadle v Pardubicích a nakonec zakotvil v Městských divadlech pražských. Objevil se i v několika televizních seriálech jako Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě či Redakce, proslavil se ovšem zejména rolí Kryštofa Lébla v seriálu První republika.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)