Stulík a Blatoušek 1/7 (2006, 2011)

Napsala Tereza Jelenová. Režie Vladimír Gromov.

Vypráví Jiří Hromada.

Natočeno 2006. Premiéra 19.-25. 6. 2006 v cyklu Hajaja (ČRo 2 Praha). Vydal Codi Art & Production v roce 2011 na CD Hajaja vypráví – Pohádky pro nejmenší 3 (1 CD, CRC023-2, 66:10).

Obsah: 1. Na hrázi rybníka vodník mlátil vodníka. – 2. Jak se čert sám potrestal. – 3. Jak zhaslo ohnivé strašidlo. – 4. Ve službách vévody archaje Venculína třetího, zvaného sličný. – 5. Venculínovy vzpomínky na budoucnost. – 6. Jak Blatoušek našel rybník. – 7. Stulíkovo vandrování.

Pozn.: Vodníci Stulík a Blatoušek spolu putují po jižních Čechách a hledají rybník, který by jim poskytl „vodu nad hlavou“. Každá z krátkých pohádek se věnuje určité části cesty. Vypráví se v nich, co vodníci na svých cestách zažili, s kým se setkali a co jim setkání přineslo. Hned na začátku jsou svědky pranice vodníků o rybník Rožmberk, u dalšího rybníka potkají vodnickou školku, také pomohou hubenému vodníkovi uchránit jeho rybník před ohnivým strašidlem. Nakonec se po všech útrapách rozdělí a každý si najde svůj rybník. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)