Jak člověk smýšlí (2011)

James Allen. Překlad Keshava Kempe.

Čte Miloň Čepelka.

Natočeno 2011. Vydalo nakladatelství Čintamáni a FTonline v roce 2011 (1 CD, celkem 64 min.). Ukázka zde.

Obsah: 1. Předmluva – 2. Myšlenka a charakter – 3. Vliv myšlenky na okolnosti – 4. Působení myšlenek na zdraví a tělo – 5. Myšlenka a cíl – 6. Myšlenkový faktor úspěchu – 7. Vize a ideály – 8. Vyrovnanost.

Pozn.: Jak člověk smýšlí – audiokniha plná velkých myšlenek, jejíž filozofie se může stát pro mnohé každodenní radou. Podle knihy Jamese Allena čte Miloň Čepelka.

Zamysleli jste se někdy nad tím, na co myslíte? Přečtěte si tuto větu ještě jednou a dobře se nad ní zamyslete. To není slovní hříčka. Lidé obvykle vůbec nepřemýšlejí o tom, na co myslí, a málokdo rozumí skutečnosti, že dobré myšlenky nesou dobré ovoce, a že špatné myšlenky nesou špatné ovoce. Většina z nás přijímá zákon „jak zaseješ, tak sklidíš“ v různých životních situacích, ale vůbec si neuvědomujeme, že stejný zákon funguje naprosto stejně, pokud jde o naše myšlení.

Čím více budete myslet na zármutek a křivdu, která se vám stala, tím více bolesti a bezpráví budete muset podstoupit. A naopak, čím více myslíte na štěstí, tím více radosti v životě obdržíte. Tato knížka pro vás bude velkým přínosem, a? už jste se někdy věnovali „správnému smýšlení“ nebo ne. Porozumíte, jak síla myšlenky ovlivňuje váš život, a uvědomíte si, proč se v životě nacházíte právě tam, kde jste.

Přijmete-li filozofii Jamese Allena, pochopíte, že váš osud neurčuje vaše prostředí, váš partner/partnerka nebo šéf, stát, ekonomika nebo štěstí, ale vaše myšlenky; pochopíte, že svůj osud ovládá každý sám, pokud ovládá své myšlenky. A to už stojí za to se nad tím zamyslet, nebo ne?

Vliv našich myšlenek na naše zdraví a tělo, na náš úspěch, cíle a vůbec na všechny okolnosti objevíme až poté, co si začneme uvědomovat, jak minutu za minutou přemýšlíme. Jak člověk smýšlí nám odkrývá nastavení naší mysli, náš mentální postoj, naše myšlenkové návyky. Jak člověk smýšlí nám objasňuje, že „lidé nepřitahují to, co chtějí, ale to, čím jsou“.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)