Tajemství Adolfa Hittlera (2010)

Je možné, aby v Polné na Českomoravské Vysočině měl Adolf Hitler své kořeny? Více než 65 let od smrti jednoho z nejmasovějších vrahů lidské historie tento muž stále vzrušuje historiky, badatele, publicisty…..Je to dáno „fenoménem Zla“ a také tím, že v jeho životě je stále řada nejasností a tajemství. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl, prof. Dr. Vladimír Nálevka, Jiří Klinger, Marta Vomelová, Bohuslav Hladík a Jan Prchal.

Premiéra 16. 10. 2010 (ČRo 2 Praha)  v cyklu Stopy, fakta, tajemství … č. 32 (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Tajemství Adolfa Hitlera. In web ČRo 16. října 2010 (anotace). – Cit.: Přestože od smrti jednoho z nejmasovějších vrahů lidské historie Adolfa Hitlera uplynulo již více než 65 let, tento muž stále mnohé lidi vzrušuje. Také historiky, badatele, publicisty …

Je to dáno „fenoménem Zla“ Adolfa Hitlera a je to dáno například také tím, že v jeho životě, zejména v dětství a dospívání, je stále řada nejasností a tajemství. Tajemství obestírá také jeho původ. Právě identita některých Hitlerových předků nedává spát mnohým publicistům v zahraničí, takže čas od času přicházejí s nějakými novými, zpravidla senzacechtivými podněty a dohady. A jeden takový podnět nacházejí již řadu let také na našem území. V malém městě na Českomoravské Vysočině. V Polné. Je možné, aby právě v tomto městě, známém spíše smutně proslulou Hilsneriádou, měl Adolf Hitler své kořeny?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)