Nacisté pod ochranou (2011)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl, Peter Finkelgruen, Miloslav Moulis, Dr. Schmidt-Sommerfeld, Albert Mayer, Hildegard Mende, Dr. Ján Čarnogurský, Dr. Bohumil Kučera, Richard Sacher a Dr. Alena Nosková.

Připravil Český rozhlas v roce 2011. Premiéra 3. 4. 2011 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … č. 56 (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Nacisté pod ochranou. In web ČRo 3. 4. 2011 (anotace). – Cit.: Podle posledních statistik zahynulo pouze v nacistických koncentračních táborech na 200 000 občanů bývalého Československa.

Další desetitisíce našich lidí přišly o život při nucených pracích v Německu, dále na popravištích či na bojištích druhé světové války. Ti, kteří měli to štěstí a v roce 1945 se vraceli domů, věřili v příští dny. Věřili, že ti, kteří způsobili jejich utrpení, za to dříve či později zaplatí. Nechtěli pomstu. Chtěli jen spravedlnost. Většinou se jí ale nedočkali.

V cyklu Stopy, fakta, tajemství bude Stanislav Motl tentokrát pátrat po poválečných osudech některých strůjců nacistických válečných zločinů. Především ale bude hledat odpověď na otázku, jestli v naší zemi vůbec někdy byla vůle tyto lidi hledat, případně i trestně stíhat.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)