Krvavý Walter (2011)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl, Stanislav Pech, Marie Charouzková, kpt. Ludwig Blasse, dr. Jean-Marie Mock, Jan Kamýr, Walter Haug.

Připravil Český rozhlas v roce 2011. Premiéra 8. 5. 2011 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … č. 61 (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Krvavý Walter. In web ČRo 8. 5. 2011 (anotace). – Cit.: Málokdo dnes ví, že mezi obce, které byly na našem území vypáleny německými nacisty patří, kromě Lidic, Ležáků či Javoříčka, také Leskovice u Pelhřimova.

Pouhý den před koncem války tu přišly o život desítky lidí. Nejmladší oběti bylo teprve 13 let. Události v Leskovicích byly součástí rozsáhlého masakru civilního obyvatelstva, ke kterému tehdy, těsně na konci války, v oblasti Českomoravské vysočiny došlo. O život tu tehdy přišlo, vinou německých nacistů, více než sto civilistů.

Stanislav Motl se vydal po stopách několika lidí, kteří za události v Leskovicích nesli odpovědnost. S některými z nich, které se mu podařilo vypátrat, se setkal osobně.

V pokračování cyklu Stopy, fakta, tajemství… budeme hledat mimo jiné odpověď na otázku, proč tyto lidi Spravedlnost nikdy nedostihla.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)