Hry osudu Boženy Němcové (2011)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl, dr. Helena Sobková, spisovatel Otomar Dvořák.

Připravil Český rozhlas v roce 2011. Premiéra 18. 9. 2011 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Hry osudu Boženy Němcové. In web ČRo 18. 9.  2011 (anotace). – Cit.: Spisovatelka, kterou národ miloval a dodnes miluje. Autorka nezapomenutelné Babičky. Symbol českého vlastenectví, ale zároveň také žena, která zemřela utrápená a v naprosté bídě.

Po své smrti v roce 1862 měla okázalý pohřeb, kterého se zúčastnili tehdejší přední osobnosti, včetně velmi bohatých lidí. Nikdo z nich jí však předtím nedokázal pomoci. Ale tak už to bývá.

Božena Němcová odcházela z tohoto světa s velkým tajemstvím. Bylo to tajemství jejího původu. Zřejmě opravdu nebyla dcerou panského kočího Jana Pankla a jeho ženy, zámecké pradleny. Kdo byli tedy praví rodiče kdysi tak krásné a okouzlující Betty? A proč se k ní nepřihlásili v době, kdy je nejvíce potřebovala? Na to se snaží hledat odpověď Stanislav Motl v dalším pokračování cyklu Stopy, fakta, tajemství.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)