Poutník hvězdnou oblohou (2011)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl a Viktor Malina.

Připravil Český rozhlas v roce 2011. Premiéra 1. 1. 2012 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: 1. ledna budeme putovat hvězdnou oblohou. In web ČRo 1. 1. 2012 (anotace). – Cit.: V tomto roce, přesně 8. června 2012, nás čeká neobyčejně vzrušující okamžik. Odehraje se mezi hvězdami. A my budeme moci spatřit jeden z unikátních kosmických jevů.

Planeta Venuše projde mezi Sluncem a Zemí. V této chvíli zakryje Venuše malou část slunečního kotouče. Jde o jev, který je mnohem vzácnější než například zatmění Slunce či Měsíce. Vždyť od roku 1639 byl pozorován pouze šestkrát. A co je podstatné: další takový okamžik se opět odehraje až za více než 100 let. Máme tedy poslední šanci.

V cyklu Stopy, fakta, tajemství… budeme hledat, prostřednictvím příběhu filmaře a amatérského astronoma Viktora Maliny, onu tajemnou sílu, která některé lidi nutí, aby kvůli tomuto úkazu podnikali často vyčerpávající a někdy i životně nebezpečné cesty, prožívali dny plné odříkání. A to vše jen proto, aby se znovu a znovu pokoušeli odhalovat tajemství vesmírné oblohy.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)