Milenec hvězd (2012)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Připravil Český rozhlas v roce 2012. Premiéra 26. 2. 2012 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (95.). Repríza 14. 1. 2019 (ČRo 2 Praha, 18:30 h.; 30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Milenec hvězd. In web ČRo 26. 2. 2012 (anotace ČRo). – Cit.: Milan Rastislav Štefánik přitahoval nejen dobrodružství v horách, na ledovcích, moři, v poušti a letadle. Přitahoval i ženy.

Po jeho tragickém odchodu si desítky Italek a Francouzek oblékly černé závoje. Prožil několik životů. Slovák, Čechoslovák, světoobčan. Romantik, kterýž se ocitl v soukolí politiky. Chtěl se s ní rozejít. Už to ale nestihl.

Spoluzakladatel Československé republiky, muž, jehož život a zejména jeho tragická smrt, skrývají v sobě dodnes mnohá tajemství. A také fámy.

Zahynul, protože byl nepohodlný několika českým politikům, včetně T. G. Masaryka a Edvarda Beneše? Nebo to všechno byla jen náhoda?

Stanislav Motl se pokusil na některá tajemství odpovědět. Štefánikovy stopy se pokusil hledat i v místech, která nebývají moc pohodlná. Například na nejvyšší evropské hoře Mont Blanku.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)