Česká stopa Josefa Mengeleho (2012)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Připravil Český rozhlas v roce 2012. Premiéra 13. 5. 2012 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (30 min.).

Lit.: Motl, Stanislav: Česká stopa Josefa Mengeleho. In web ČRo 13. 5. 2012 (anotace). – Cit.: Josef Mengele byl skoro jako fantom. Jednou se zjevil v Argentině, jindy zase v Paraguayi, pak pro změnu v Brazílii. Více než tři desítky let měl v patách agenty izraelské zpravodajské služby Mossad či nejrůznější lovce nacistů, včetně nejproslulejšího z nich Simona Wiesenthala.

Od roku 1945 unikal. Měl hodně příznivců a pomocníků. Žil však, zejména v posledních letech života, jako psychická troska, stále v napětí a stresu.

Jenomže byl vůbec tím pravým viníkem a hlavním strůjcem zla? Co když, jak se s odstupem doby zdá, měl spíše odvést pozornost? Od lidí, kteří se mezitím těšili úctě a obdivu a sbírali jedno prestižní vědecké ocenění za druhým.

A ještě něco: je možné, že Josef Mengele své ďábelské experimenty praktikoval nejenom v Osvětimi, ale třeba také na území dnešní České republiky?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)