Stopaři doktora Ečera (2012)

Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla. Připravil Stanislav Motl.

Účinkují Stanislav Motl. Ze záznamu hovoří Bohuslav Ečer (záznam ze 7. 8. 1945) a František Gel (zvukový záznam z 1. dne přelíčení Norimberského procesu).

Připravil Český rozhlas v roce 2012 (30 min.). Premiéra 9. 12. 2012 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (ČRo 2 Praha 10:30-11:00).

Lit.: Motl, Stanislav: Stopaři doktora Ečera. In web ČRo 9. 12. 2012 (anotace). – Cit.: Na jeho jméno se u nás už skoro zapomnělo. A přece to svého času byl populární a vlivný muž. Jmenoval se Bohuslav Ečer a mezi zasvěcenými je leckdy považován za československého Simona Wiesenthala.

Generál justiční služby, brilantní právník, především ale nesmiřitelný a hlavně neúnavný lovec nacistických válečných zločinců. Byl to on, kdo přivezl zajatého K. H. Franka do Prahy. Byl to on, kdo vypátral někdejšího velitele Malé pevnosti Terezín Heinricha Jőckela. Stál také u zrodu pátracího týmu, který dokázal vystopovat desítky nacistických vrahů a předat je k dalšímu vyšetřování do Československa.

Jaký Bohuslav Ečer byl? Co ho motivovalo? A jak to bylo s jeho předčasnou a pro řadu lidí stále poněkud záhadnou smrtí?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)