Poláci znají odpovědi, Češi se ptají (2013)

Polský reportér Mariusz Szczygiel je hvězda na obou stranách hranice. Na polské znají jeho leckdy provokativní a objevné reportáže z Gazety Wyborcze, na české straně pak hlavně jeho knížky o Češích jako Gottland, Udělej si rád, Libůstka nebo novinka z roku 2012 Láska nebeská. Ani své Poláky, ani své Čechy, při tom nehladí po srsti. Spíš je provokuje. Ukázky z jeho knihy Láska nebeská nás provedou setkáním s tímto čechofilem a pozorným pozorovatelem toho, jak se Češi a Poláci dnes vnímají a co jeden na druhém oceňujeme nebo čeho si naopak vůbec nevšímáme. Připravil Tomáš Černý,  s Mariuszem Szczygielem rozmlouvá Martin Groman.

Natočeno 2013. Premiéra 23. 2. 2013 (ČRo 3 Vltava, 9:45 h.; 75 min) v rámci pořadu Víkendová příloha stanice Vltava. Repríza 11. 1. 2014.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

[…] jedním novinářem. Ještěže jsme před prázdninami stihli pořad s A. J. Liehmem a před tím s Mariuszem Szczygielem, jinak nevím. Nevím. A pak že […]

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)