Bonviván. Vzestupy a pády Jiřího Stříbrného (2013)

Stanislav Motl. Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla.

Účinkuje Stanislav Motl. Ze záznamu hovoří císař František Josef I. (14. 12. 1915), V. V. Štech (vzpomínky na Československý národní výbor, 1967), Zdeněk Štěpánek (1938).

Připravil Český rozhlas v roce 2013 (30 min.). Premiéra 7. 4. 2013 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (ČRo 2 Praha, 10:30-11:00).

Lit.: Motl, Stanislav: Bonviván aneb Vzestupy a pády Jiřího Stříbrného. In web ČRo 7. 4. 2013 (anotace). – Cit.: Muž vzestupů a pádů. Bonviván a vyznavač pestrých kravat, jenž přitahoval skandály. Socialista, později pravicový nacionalista.

Plamenný řečník a miláček davů. Politik, který dovedl čelit i útokům, jež by jiného nadobro zničily. Prostředky si ovšem nevybíral. Zakladatel českého bulvárního tisku. Vlastizrádce hozený do jednoho pytle s nacistickými válečnými zločinci.

To všechno a mnoho jiného byl Jiří Stříbrný. Jeho dramatický příběh je, ať už chceme nebo nechceme, také příběhem tohoto státu, tohoto národa.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)