Ztracený poklad Karlovy univerzity (2013)

Stanislav Motl. Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla.

Účinkují Stanislav Motl, dr. Ivana Čornejová a dr. Ladislav Čepička.

Připravil Český rozhlas v roce 2013 (30 min.). Premiéra 12. 5. 2013 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (ČRo 2 Praha, 10:30-11:00).

Lit.: Motl, Stanislav: Ztracený poklad Karlovy univerzity. In web ČRo 12. 5. 2013 (anotace). – Cit.: Je to jeden z nejtajemnějších příběhů konce druhé světové války. Ukradené insignie Karlovy univerzity a jejich dodnes nevyjasněný osud.

Rektorská žezla, rektorské řetězy, také ale vzácné listiny, matriky s jmény studentů, včetně rukopisu Mistra Jana Husa. Co se s těmito symboly Univerzity Karlovy vlastně stalo? Byly zničeny bombardováním? A nebo jsou dodnes kdesi ukryty?

Stanislavu Motlovi se podařilo objevit zapomenutou archivní složku, která původně měla být skartována. V té souvislosti se nabízí další otázka: Kdo mohl mít, dokonce ještě desítky let po válce, zájem na likvidaci archivního spisu, obsahujícím mimořádně cenné informace o pátrání po ukradených insigniích?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)