Noc zuřivého reportéra (2013)

Stanislav Motl. Dávné příběhy a nová svědectví Stanislava Motla.

Účinkují Stanislav Motl, Ladislav Mrkvička a Lenka Reinerová.

Připravil Český rozhlas v roce 2013 (30 min.). Premiéra 9. 6. 2013 v cyklu Stopy, fakta, tajemství … (ČRo 2 Praha, 10:30-11:00).

Lit.: Motl, Stanislav: 9. června zavzpomínáme na Egona Erwina Kische. In web ČRo 9. 6.  2013 (anotace). – Cit.: Stal se klasikem novinářské reportáže. Mezi jeho vlastnosti patřily vzdělanost, neuvěřitelná pracovitost, úporná snaha jít za pravdou, ať už je ta pravda jakákoliv.

Jeho vlastnostmi byly ale především neohroženost a odvaha. Takový byl Egon Erwin Kisch. Zuřivý reportér, poutník všemi světadíly, muž, který je proslavený po celém světě.

Kde hledat tu pravou podstatu jeho úspěchu? Je to hlavně jeho schopnost pohybovat se v nejrůznějších vrstvách společnosti. Kisch nikdy nikoho nepodceňoval, ať už šlo o třeba intelektuála či o posledního vyděděnce z podsvětí. Tyto své schopnosti získával například také v kdysi proslulém nočním kabaretu Montmartre v Praze. V prostředí, které tenkrát žilo mimořádně zajímavým, osobitým životem.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)