Seznamka (2014)

Irena Šindlářová. Minutová hra. Skrytá tvář ženatého milence. Mistr zvuku Zdeněk Prchlík.  Dramaturgie Kateřina Rathouská. Režie Tomáš Soldán.

Osoby a obsazení: 1. žena (Ivana Plíhalová), 2. žena (Vlasta Hartlová).

Nastudoval ČRo Olomouc v roce 2014. Rozhlasová premiéra 3. 4. 2014. K poslechu zde. Text hry:

Tlumená hudba z rádia, dětské hlasy, domácí atmosféra.

1. ŽENA: Už se na toho svýho Karla nemůžu ani podívat… ty jeho věčně shrnutý ponožky, guma od trenek pod břichem a ty kecy! Za patnáct let kromě děcek neudělal nic pořádného. Najdu si milence a hotovo.

2. ŽENA: Tos měla udělat už dávno. Koukni na mě, jak jsem spokojená… občas si vyrazím, (užiju si) a doma jsem nad věcí. Podíváme se na seznamku, jsou tam někdy interesantní kousky.

1. ŽENA: Tak jo, pomůžeš mi vybrat.
Obě ženy u PC střídavě vykřikují: No tak tohle ne, 170 na 120 – to je fakt trochu moc… a tenhle, co píše, že hledá kočičku na noční toulky – to bude ňákej cvok… a v jedný větě dvě hrubky… hele a tenhle se zas chce jen tulit … to jsou teda týpci!

2. ŽENA: Ovšem tohle by nemuselo bejt špatný. 45/180/70, ženatý, vysokoškolák se zájmem o přírodu, cestování a filozofii.

1. ŽENA: Ale má manželku!

2. ŽENA: Nebuď naiva, takoví jsou nejlepší. Přece se nechceš rozvádět, nebo jo? Aspoň tě nebude do ničeho tlačit!

1. ŽENA: Aha, to mě nenapadlo. Díky, ty si tak zkušená.

PŘEDĚL
Vyťukávání čísel na telefonu, tón v telefonu.

2. ŽENA: (v telefonu) Ahoj…

1. ŽENA: (skočí jí do řeči) Čau. Teda až ti povím, co se mi stalo s tím chlapem…

2. ŽENA: No tak povídej…

1. ŽENA: Tři dny jsme si psali maily a byl v nich fakt milej, tak jsme si dali sraz v restauraci. Měla jsem ho poznat podle černýho klobouku a bílý šály. Přišla jsem trochu později, on už seděl u stolu zády ke mně. Pak se otočil a víš, kdo to byl? Můj Karel!

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)