Uši (1999)

Mel Calman. Překlad a dramaturgie Jiří Hubička. Režie Milan Schejbal.

Osoby a obsazení: Ron (Oldřich Vízner), Myrtle (Veronika Jeníková), doktor (Jan Szymik), Audrey (Jana Drbohlavová), Jennie (Adéla Gondíková), Harry (Jaroslav Vlach), holka (Monika Schullerová), muž v taxíku (Otmar Brancúzský).

Natočeno v roce 1999 (40 min).

Pozn.: Původní nastudování BBC z roku 1989 se jmenuje Rabbit Man.

Pozn.:  Čtyřicítka na krku, život samý stereotyp, chtělo by to změnu“, tak si posteskne londýnský taxikář Ron v rozhlasové komedii z produkce BBC, kterou napsal Mel Calman. Ovšem tak překvapivé změny, které se Ron vzápětí dočká, takové změny by se nenadál ani v tom nejpodivnějším snu.

Britský satirik Mel Calman je autorem rozhlasových her, na kterých posluchači oceňují smysl pro humor a překvapující nápaditost. Mimořádnou invenci autora už přinejmenším naznačuje to, že v některých jeho hrách se promlouvajícími postavami stávají například sladké cukrářské zákusky, které se milenecká dvojice právě chystá konzumovat nebo orgány v těle pacienta, který je momentálně upoután na nemocniční lůžko. Ovšem i v takovém případě, kdy podobně personifikované postavy ve hře Mela Calmana nevystupují, můžeme si být jistí, že se s překvapivě pointovaným příběhem a humorem – pro autora tak příznačným – určitě setkáme. (anotace)

Lit.: Pavlovský, Petr: Proměna s happy endem; Literární noviny. 2002, roč. 13, č. 45, s. 12-12. ISSN 1210-0021 Anotace: Recenze rozhlasové hry Uši.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)