Neptej se a skákej (1988)

Původní hru pro děti napsali Jana Knitlová a Oldřich Knitl. Hudba Petr Mandel. Dramaturg Ivan Hubač. Režie Karel Weinlich.

Osoby a obsazení: Raf (Pavel Chalupa), Hup (Martin Sobotka), vychovatel (Jan Přeučil), Mario (Martin Stropnický). Dále účinkují Jana Andresíková, Jan Kukla, Karel Bělohradský, Pavel Lagner, Stanislav Hájek, Jan Řeřicha, Antonín Hardt, Jiří Schwarz, Jiří Langmajer, Josef Vinklář, Pavel Toufar a Ivan Franěk.

Natočeno 1988. Premiéra 9. 12. 1989 (Praha, 13:30 h.; 54 min.). Repríza 25. 2. 2017 (ČRo 2 Praha, 13:04 h); 6. 7. 2019 (ČRo Rádio Junior, 14.00 h.).

Pozn.: Původní rozhlasová hra pro děti popisuje trochu drsný příběh z roku 2615. Chleba se už nepeče z mouky, ale vyrábí se synteticky, nikdo nemaluje obrazy, knihy se nečtou a pracovat je smrtelně nebezpečné. Minulost je zapomenuta a jediným měřítkem úspěchu se stává fyzická síla. Naštěstí je všechno jenom fikce, tak trochu pro pobavení, tak trochu pro varování. (anotace)

Lit.: anonym: Rozhlasová hra: Neptej se a skákej. In web ČRo Rádio Junior, 6. 7. 2019 (anotace). – Cit.: Píše se rok 2615. Svět vypadá úplně jinak, než ho známe. Oceňuje se, když je někdo silný a rád se pere. Práce je jedovatá. Aspoň tak to vnímají dva kluci, kteří žijí celý život ve speciálním internátě. Co se ale stane, když se dostanou ven? Poslechněte si trochu drsnou sci-fi rozhlasovou hru. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

PS hlasatel po uvedení hry r 2009 uvedl rok 1989

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)