Sherlock Holmes a Codex Euricianus (1987, 2007)

Josef Kleibl. Vědecký případ slavného detektiva napsaný přímo pro Meteor. Hudba Petr Skoumal. Režie Karel Weinlich.

Osoby a obsazení: Sherlock Holmes (Svatopluk Beneš), dr. Watson (Jiří Císler). Dále účinkují Radim Vašinka, Josef Patočka, Vladimír Čech, Jindřich Jemelka.

Připravil Československý rozhlas v roce 1987 (min.). Premiéra 24. 1. 1987. Repríza 29. 7. 2017 v pořadu Meteor – Léto s Sherlockem (ČRo 2 Praha). Vydal Radioservis v roce 2007 na CD 15 případů Sherlocka Holmese (1 CD mp3, CR0801-2).

Lit.: Sobotka, Petr: Josef Kleibl: Sherlock Holmes a Codex Euricianus. In web ČRo 2 Praha, červenec 2017 (anotace). – Cit.: 5. vědecký případ slavného detektiva napsaný přímo pro Meteor.

Meteor vám o letních prázdninách přináší unikátní průřez detektivek napsaných v 70. a 80. letech přímo pro Meteor. Se Svatoplukem Benešem v roli fenomenálního detektiva. Spisovatel Rudolf Čechura přidal legendárnímu detektivovi nadhled i humor. Další díly připsal dlouholetý redaktor Meteoru Josef Kleibl.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)