Předmět (1966)

Giles Cooper. Překlad Josef Schwarz – Červinka. Dramaturg Josef Hlavnička. Režie Charles Lefeaux (BBC Londýn). Režijní spolupráce Josef Červinka.

Osoby a obsazení: Gary (Ilja Racek), Mill (Jiřina Jirásková), Thurle (Ivo Gübel), telefonistka (Jaroslava Drmlová) a hlas (Garrard Green).

Natočeno 1966 (49 min.). Repríza 30. 4. 1966 (Praha, 9:30 – 10:22 h.) v rámci cyklu Mezinárodní přehlídka rozhlasových her.

Lit.: -kn- : Čtyři hosté v rozhlase. In Divadelní noviny 9/1965-1966, č. 19, s. 2 (zpráva).

Čtyři hosté v rozhlase.

Lit.: anonym: Giles Cooper – Předmět. In web ČRo 2 Praha, březen 2007 (anotace). – Cit.: „Předmět“, rozhlasová hra irského dramatika Gilese Coopera, jehož dílo patří k základním hodnotám tohoto žánru, líčí příběh tří obyvatel chatrče na městské periférii, kteří objevili kontejner spadlý na zem z vesmíru. Autor ho zpracoval s typicky irským tragikomickým humorem, s velmi skeptickým názorem na vlastnosti svých hrdinů, ale také s vírou v jejich nezdolnou vitalitu.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

délka hry 49 min

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)