Nože a růže (2005)

Miloš Urban. Poslední část projektu Československé jaro 2005, který Český rozhlas 3 – Vltava připravil společně s Divadlem Na zábradlí.  Rozhlasová inscenace nové české hry Nože a růže – o tom jak na pravidelném večírku šesti bývalých spolužáků, jehož úroveň je rok od roku slabomyslnější, dojde k nečekané konfrontaci – následuje pouhé tři dny po její premiéře v Divadle Na zábradlí. Rozhlasová úprava a režie David Czesany. Spolupráce na rozhlasové režii Markéta Jahodová.

Osoby a obsazení: Tom (Jan Moravec), Igor (Igor Chmela), Pavel (Ladislav Hampl), Denis (David Švehlík), Karel (Josef Polášek), Venca (Leoš Noha) a Teri (Jana Kofroňová).

Natočeno v roce 2005. Premiéra 28. 6. 2005. Repríza 14. 7. 2015 (ČRo 3 Vltava, 21:30 h.; 75 min.); 4. 1. 2022 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h.) v cyklu Večerní drama.

Pozn.: Divadelní premiéra 25. 6. 2005.

Text in: Urban, Miloš: Nože a růže aneb topless party. Brno: Větrné Mlýny, 2005, 52 s.

Lit.: anonym: Miloš Urban: Nože a růže. In web ČRo 3 Vltava, červenec 2015 (anotace). – Cit.: Miloš Urban, autor mimo jiné románů Sedmikostelí, Hastrman, Stín katedrály a Santiniho jazyk patří k nejznámějším českým prozaikům současnosti. Méně známý je jako dramatik. My vám nabídneme jeho rozhlasovou hru Nože a růže. 

Vypráví příběh jedné prazvláštní pánské jízdy. Na pravidelném večírku šesti bývalých spolužáků, jehož úroveň je rok od roku slabomyslnější, dojde k nečekané konfrontaci s překvapivým koncem. Inscenace vznikla ve spolupráci s pražským Divadlem Na zábradlí v roce 2005. 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)