Zpěv draků (2009)
Michaela Čermáková a Tomáš Šmejkal. Spolupracoval Jan Piskač. Režie Petr Mančal.
Účinkují studenti středních a vysokých škol.
Natočeno ve studiu ČRo Plzeň v roce 2009. Premiéra 12. 6. 2009 (ČRo Plzeň, 11:20 h.). Křest CD 23. 6. 2009 (Cocktail Music Bar Archa, Plzeň). CD je určeno nevidomým dětem.
Pozn.: V prostorách Obvodní knihovny Doubravka se každé pondělí z iniciativy několika studentů a za finanční podpory České národní agentury Mládež realizuje projekt Kniha bez hranic, který má přiblížit současnou českou fantasy literaturu nevidomým dětem. Pod odborným vedením pedagogů Pavly Sovové z pedagogické fakulty ZČU a Jana Nepomuka Piskače z DAMU se mládež učí hlasové výchově a uměleckému přednesu. Intenzivní příprava bude zakončena převedením knihy Zpěv draků od Michaely Čermákové a Tomáše Šmejkala do zvukové podoby. Natáčet se bude v Českém rozhlase Plzeň, který je také partnerem projektu.
Počátky projektu Kniha bez hranic lze datovat na začátek léta 2008, kdy vzniknul v myslích několika studentů a zaměstnanců knihovny města Plzně. Cílem a kýženým výstupem projektu je natočit rozhlasovou hru na motivy dětské knihy Zpěv draků od Michaely Čermákové a Tomáše Šmejkala. Mezi partnery projektu patří Český rozhlas a Knihovna města Plzně. Finanční stránku projektu zajišťuje Evropská unie.
Samotnému nahrávání bude předcházet intenzivní příprava těch, kteří se projektu zúčastní. Od podzimu 2008 do jara 2009 budou probíhat lekce dramatické přípravy a hlasové výchovy pod odborným vedením pedagogů z DAMU a pedagogické fakulty ZČU v Plzni. Na jaře pak začne načítání knihy a nakonec natáčení ve studiu Českého rozhlasu v Plzni. Účastníci projektu jsou výhradně z řad studentů středních a vysokých škol.
Konečná rozhlasová hra je určena především pro nevidomé děti, s nimiž se bude také pracovat v průběhu práce na projektu. Samotným účastníkům projektu přinese Kniha bez hranic nejen zajímavou a zábavnou zkušenost, ale i pomůže jim v rámci kurzu i k rozvoji některých schopností a dovedností. (ze stránek projektu)
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku