Existence Dušana Rouse (1997)

Malá hořká komedie, v jejímž středu stojí bizarní figurka podskalského vodníka. Přemysl Rut. Dramaturg Jiří Hubička. Režie Petr Adler.

Osoby a obsazení: Kalenda, hostinský (Ilja Racek), Máry, jeho dcera (Barbora Hrzánová), pan Tumpach, stálý host (Miroslav Doležal), pan Kaňka, stálý host (Jiří Hálek), Dušan Rous, stálý host (Josef Červinka), první (Bořivoj Navrátil), druhý (Ivan Gübel), komisař (Antonín Molčík). Dále účinkují Přemysl Rut a Jiří Litoš.

Natočeno 1997. Premiéra 14. 4. 1998 (49 min.). Repríza 28. 2. 2007 (ČRo 2 Praha, 20:05 h.), 21. 6. 2009 (ČRo 2 Praha, 20:05 h.).

Text in: Rut, Přemysl: Šest nepůvodních rozhlasových her. Brno: Větrné Mlýny, 1999.

Lit.: anonym: Rozhlasová hra: Přemysl Rut: Existence Dušana Rouse – 21.6. In web ČRo 2 Praha, červen 2009 (anotace). – Cit.: Herec Ilja Racek patří k našim nejznámějším hercům a do srdcí diváků se zapsal jako představitel mužných rolí a svou schopností psychologické drobnokresby. Rackovy rozhlasové role připomene Český rozhlas 2 – Praha v třídílném hereckém portrétu.

V neděli 21. června uslyšíte hru Přemysla Ruta Existence Dušana Rouse. V úsměvném příběhu o vodníkovi z pražského Podskalí vystupuje Ilja Racek v roli hostinského Kalendy, který dal jméno legendární pražské hospůdce na vltavském nábřeží. 

Lit.: anonym: Rozhlasová hra: Přemysl Rut: Existence Dušana Rouse – 28.2. In web ČRo 2 Praha, únor 2007 (anotace). – Cit.: Malá hořká komedie, v jejímž středu stojí bizarní figurka podskalského vodníka. Jeho život se zásadně promění s příchodem nového panovníka, který vyhlásí boj nadpřirozeným bytostem. V hlavních rolích této inscenace uslyšíme vedle Ilji Racka, Barbory Hrzánové, Jiřího Hálka, Josefa Červinky a dalších herců i autora Přemysla Ruta. Nalaďte si Český rozhlas 2 – Praha po 20:05 hodině.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)