Šedesát vteřin (1996)

Antonín Přidal. Mikrohra o podivném experimentu. Stereoscénář Josef Henke a Miloš Kot. Dramaturg Pavel Minks. Dramaturg Pavel Minks. Režie Josef Henke.

Osoby a obsazení: První (Viktor Preiss), Druhý (Jan Hartl), Třetí (Rudolf Matys).

Natočeno 1996 (17 min.). Repríza 11. 7. 2006 (ČRo 3 Vltava, 21:30 h.), 24. 10. 2014 (ČRo 3 Vltava, 9:30 h.) v cyklu Kabinet.

Lit.: anonym: 2 x Antonín Přidal (Všechny moje hlasy – Šedesát vteřin). In web ČRo 3 Vltava, červenec 2006 (anotace). – Cit.: Překladatel, dramatik a také populární publicista Antonín Přidal se představí na vlnách Českého rozhlasu 3 – Vltava jako autor rozhlasových her. V úterý 11. července ve 21.30 uslyšíte dvě jeho hry, jejichž inscenování dělí více jak dvě desetiletí.

Hra Všechny moje hlasy je komorním filosofickým dramatem o hledání postoje k životu a rozporech mezi sny a skutečností, v němž ústřední dvojici hrají Marie Tomášová a Jan Tříska. Mikrohra Šedesát vteřin s Viktorem Preissem a Janem Hartlem v hlavních rolích vypráví o podivném experimentu, který má svého autora i svou oběť. Výsledkem tohoto experimentu je však nakonec zaskočen jeho stvořitel sám.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)