Vianočné darčeky, mucha a štyria čerti (Vánoční dárečky, moucha a čtyři čerti (2002)

Vladimír Puchala. Pohádkový muzikál. Hudba Marián Čekovský. Zvuk Ing. Gabriel Nikházy. Technická spolupráce Peter Krajčovič. Dramaturgie Jana Pataráková. Režie Hana Makovická-Hajdová.

Osoby a obsazení: Anděl (Igor Timko), Lujzka (Daniela Kurečková), Ľubka (Diana Dobrescu), Lucka (Simona Ferková), Filipko (Já Rezník), moucha (Alena Ďuránová), zdraví (Juraj Fotul), otec (Michal Hudák), komín (Igor Makovický), čerti (Michal Kentoš, Tomáš Halon, Juraj Oľhava, Peter Tóth), čertice (Karin Miháľová), nůžky (Timea Kolárska, Laura Hrehová), autíčko (Patrik Turošík), mobil (Peter Tóth), pes (Nikola Heribanová), vrtulník (Pavol Igríni), skříň (Judita Vicianová), Barbie (Laura Veliká), pyžamo (Jozef Skybjak).

Nastudovaly Košice v roce 2002. Premiéra 24. 12. 2002 (42´12´´min.).

Pozn.: Vianočné darčeky, mucha a štyria čerti je prvým pôvodným rozprávkovým muzikálom košického štúdia, ktorý bol pripravený ako vianočný program pre deti. Hlavnou myšlienkou rozprávkového muzikálu Vianočné darčeky, mucha a štyria čerti je boj dobra so zlom. O ukryté vianočné darčeky súperia anjeli s pomocou anjela Dominika proti čertom. Humorne ladený príbeh plný živých postavičiek dotvorený piesňami v džezovom prevedení Mariána Čekovského dáva široký realizačný priestor najmä pre deti z Detskej rozhlasovej dramatickej družiny, ktoré sa predstavili nielen ako dobrí herci, ale aj speváci. Muzikál Vianočné darčeky, mucha a štyria čerti je pokusom o špecifický žáner, v ktorom sme využili všetky kvality košického štúdia. Nakoľko v Košiciach detská tvorba absentovala takmer desať rokov, práve titulom Vianočné darčeky, mucha a štyria čerti sme utvorili predpoklady na tradície detských rozhlasových muzikálov z košického štúdia. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)