Nejkrásnější nevěsta (1982)

Na motivy italské pohádky pro rozhlas napsal František Pavlíček. Scénická hudba Josef Kostečka. Zvuk Miroslava Rychlá. Zvukové efekty Jiří Litoš. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují Hana Maciuchová, Věra Kubánková, Ladislav Mrkvička, Zdeněk Kutil a Antonín Hardt.

Natočeno v roce 1982. Obnovená premiéra 9. 2. 2014 (ČRo 2 Praha, 13:05 h.; 44 min). Repríza 17. 5. 2020 (ČRo 2 Praha, 13:04 h.).

Lit.: anonym: František Pavlíček: Nejkrásnější nevěsta. In web ČRo 2 Praha, 17. květen 2020 (článek). – Cit.: (…) Starého krále jednoho dne napadlo, že se ožení. Za ženu že prý si vezme tu nejkrásnější dívku pod sluncem. Králův panoš Antonio tvrdí, že nejkrásnější není žádná urozená paní ze vzdálených krajů, ale místní ševcová. Jenže ta z královské nabídky rozhodně žádnou radost nemá.

Naštěstí není jen krásná, ale je taky chytrá. A tak prohlásí, že si vezme jen toho, z jehož řeči jí bude zvonit v oušku. Když mluví král, není slyšet ani cinknutí. Když však promluví Antonio, všichni slyší, že někde něco tichounce zvoní. A ševcová má o své budoucnosti ihned jasno.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)