Stínadla se bouří 1/5 (1998)

Jaroslav Foglar. Rozhlasová hra na pokračování na motivy knihy Jaroslava Foglara. Připravil Jiří Hromádko. Hudba Štěpán Rak. Režie Jan Fuchs.

Účinkují Allfréd Strejček, Ondřej Kepka a Antonín Navrátil.

Připravil Český rozhlas pro pořad Domino v roce 1998 (5 x 17 min.). Repríza 4.-8. 7. 2016 v cyklu Příběhy, fantazie, dobrodružství (ČRo Rádio Junior).

Pozn.: Jsou opět tady a přicházejí, aby nás vzali s sebou za dobrodružstvím. Pět kamarádů, kteří se nebojí a nelžou, jsou spravedliví a pomáhají slabším – ano, členové legendárního klubu Rychlé šípy, věrný průvodce kluků a děvčat už po několik generací. A tak se s Rychlými šípy vydejme znovu do spleti křivolakých uliček, kterým se říká Stínadla a kde znovu zní bojovná píseň Vontů… Po Záhadě hlavolamu je totiž ve vysílání na řadě další příběh, který jeho autor, spisovatel Jaroslav Foglar, nazval Stínadla se bouří a který spatřil světlo světa jako příloha II. ročníku populárního časopisu Vpřed v letech 1946-1947. Pětidílný seriál podle tohoto románu opět připravil Jiří Hromádko a nastudoval ho Jan Fuchs s Alfredem Strejčkem jako vypravěčem a s kytarovým doprovodem Štěpána Raka. Do tajemných a rozbouřených Stínadel se můžete vydat opět v pořadu Rádio na polštář.

Alternativní název: Znovu do Stínadel.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)