Kaštánkova dobrodružství 1/25 (2017)

Hynek Schuster. Pohádkový seriál. Tvůrci nezjištěni

Účinkuje Anežka Jakubcová.

Připravilo Radio Proglas v roce 2017 (25 x 10 min.). Premiéra 16. 4. – 11. 5. 2017 v cyklu Večerní zíváček (Radio Proglas, 17:00-17:15).

Díly: 1. Jak se Kaštánek narodil a byl na návštěvě v lese, 2. Kaštánek v zimě, 3. Kaštánek a velká voda, 4. Kaštánek zahradníkem, 5. Kaštánkova škola, 6. Kaštánek a čarodějnice, 7. Kaštánek u lidí, 8. Kaštánek a malý zachránce, 9. Kaštánek, štika a sluníčko, 10. Kaštánek mořeplavcem, 11. Kaštánek a cesta do pohádky, 12. Kaštánkovy narozeniny, 13. Kaštánek a draci, 14. Velký vánoční dárek, 15. Kaštánek v Betlémě, 16. Kaštánek a lesní čítanka, 17. Jak Kaštánek ke kukačkám přišel, 18. Záchrana květinového království, 19. Návštěva ve škole, 20. Kaštánek a varhany, 21. Kaštánek v podzemním království, 22. Strach má velké oči, 23. Kaštánek na cestách, 24. Velké putování, 25. Kaštánek a nevěsta.

Pozn.: Autorem pohádkových příběhů je Hynek Schuster, farář Českobratrské církve evangelické z Brandýsa nad Orlicí. Pohádky vyprávěl nejprve doma a pak si našly díky nakladateli Martinu Leschingerovi ve vydavatelství a knihkupectví Flétna v Ústí nad Orlicí cestu k dětem i jejich rodičům. O čem Kaštánkova dobrodružství jsou? O hledání přátelství se zvířátky i jinými lesními či pohádkovými bytostmi v lese, na mezích, u rybníčků i na poli. O tom, že zlo by mělo být potrestáno a dobro odměněno. Že přátelé vás nenechají v nouzi ani o hladu bez střechy nad hlavou. A také, že svět je krásný, i když přijde velká voda nebo jiné nadělení. (anotace Radio Proglas)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)