Dny opuštění 1/18 (2019)

CoverElena Ferrante. Román současného italského autora, skrývajícího se pod pseudonymem, zachycuje příběh ženy středního věku, která se vyrovnává s krizovou životní situací. Překlad Jakub Volný. Dramaturgie Marina Feltlová. Pořad připravil Dominik Mačas. Hudební spolupráce Ondřej Gášek. Režie Izabela Schenková.

Účinkuje Lucie Žáčková.

Natočeno 2019. Premiéra 1. dílu 15. 4. 2019 (ČRo 2 Praha, 22:00 h). Vydal Radioservis 3. 5. 2019 (1 CD MP3, CR1027-2; EAN 8590236102729).

Lit.: Feltlová, Marina: SERIÁL. Elena Ferrante: Dny opuštění. In web ČRo 2 Praha, 16. duben 2019  (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: ,,Jednoho dubnového odpoledne, sotva pár minut po obědě, mi manžel oznámil, že mě opouští.“ Cesta do světa opuštěné ženy od autorky tetralogie Geniální přítelkyně. Čte Lucie Žáčková.

Překladatelka Olga žije v Turíně s manželem Mariem, dvěma dětmi a psem. Manžel zdánlivě bezdůvodně, od rodiny odchází. Olga zpočátku nepochybuje, že se brzy vrátí. Postupem času však naděje na manželův návrat mizí. Olga v noci nemůže spát, sleduje pornografii. Přestává zvládat základní činnosti, ztrácí se ve světě vzpomínek a byt se jí stává vězením.

Kniha Dny opuštění byla v roce 2005 zfilmovaná. Pro rozhlas ji jako audioknihu načetla Lucie Žáčková a Dvojka ji vysílá jako četbu na pokračování exkluzivně, zároveň s vydáním knihy v češtině.

Osmnáctidílnou četbu poslouchejte na Dvojce každý den ve 22:00. Následně ji najdete v našem audioarchivu zdarma k on-line poslechu, a to nikoliv na obvyklý týden, ale 12 dní po odvysílání. Audio ale není možné stáhnout.

Více se o knize i o záhadné autorce dozvíte na veletrhu Svět knihy na pražském výstavišti. Konkrétně 10. května od 15:00 pro vás společně s nakladatelstvím Prostor a vydavatelem CD Radioservisem chystáme speciální program na našem veletržním stánku!

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)