Śledztwo Pisma 3 (Vyšetřování Písma 3, 2021)
Intimní problémy Poláků. Pochybné terapie. A on – autorita polské sexuologie. Dobrý nebo špatný doktor? Podcastový cyklus připravila Iga Dzieciuchowicz.
Natočeno 2021. Webová premiéra 1. dílu 15. 6. 2021 (Audioteka.pl, 11:00 h.), 2. dílu 22. 6. 2021 (Audioteka.pl, 11:00 h.).
Nominace na Grand Press v kategorii Reportáž.
Lit.: anonym: Odcinek 1: Profesor z wibratorem. In web Audioteka.pl, červen 2021 (článek). – Cit.: Do Igi Dzieciuchowicz, autorki trzeciego sezonu „Śledztwo Pisma”, zgłaszają się zrozpaczone matki. Twierdzą, że ich córki padły ofiarą molestowania seksualnego, a mimo to wciąż są narażone na kontakt z ojcami, którzy je krzywdzą. Choć sprawy pochodzą z różnych części kraju, w dokumentach sądowych przewija się jedno nazwisko. Biegłym we wszystkich sprawach jest seksuolog, który przed laty był bohaterem skandalu.
Matki są zaniepokojone, że w ich sprawach opiniował ekspert, który sam został oskarżony o molestowanie. Czy seksuolog rzeczywiście dopuścił się nadużyć? A może został niesłusznie oskarżony i padł ofiarą medialnego linczu? Czy udowodniono mu winę?
Dziennikarka rozpoczyna swoje śledztwo i rusza tropem lekarza. Dociera do pacjentki, która opowiedziała o kontrowersyjnej metodzie, jaką doktor stosował w swoim gabinecie. Czy wibratorem można wyleczyć z oziębłości?
„Śledztwo Pisma” to reporterska historia opowiadana tydzień po tygodniu. W tym roku nowa odsłona serialu jest dostępna tylko dla prenumeratorów i subskrybentów miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” oraz subskrybentów Audioteka Klub.
Pozn.: Iga Dzieciuchowicz jest reporterką i feministką, z wykształcenia teatrolożką, absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu. Przez kilka lat była recenzentką „Gazety Teatralnej. Didaskalia” i portalu e-teatr, potem współpracowała z krakowskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Od 2016 roku redaktorka „Codziennika Feministycznego”. Wraz w Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetką jest współautorką książki „Bartoszewski. Droga“. Jej reportaże ukazały się m.in. w „Dużym Formacie”, „Tygodniku Powszechnym” i Onecie; jest stałą felietonistką miesięcznika „Kraków”. W swoich tekstach porusza tematykę praw kobiet i dyskryminacji ze względu na płeć, poszukuje bohaterek, które uwierzyły w swoją sprawczość i siłę. Interesują ją historie wykluczonych i wszystkich tych, którzy nie akceptują swoich życiorysów – mniejszości seksualnych oraz osób z doświadczeniem przemocy domowej i seksualnej czy skrzywdzonych przez polski wymiar sprawiedliwości.
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku