Proměny – legendy o stromech a květinách 1/7 (2017)

Jan Vladislav. Pohádkové příběhy z celého světa. Když duje vítr v korunách, byliny, keře, stromy hovoří… Připravil Dominik Mačas. Režie Jakub Doubrava.

Účinkuje Hana Franková Hniličková. 

Nastudoval ČRo Plzeň v roce 2017. Premiéra 30. 10. – 5. 11. 2017 (ČRo 2 Praha, 19:45 h) v cyklu Hajaja.

Obsah: 1. O modré kytce z ledového zámku. – 2. O Princezničce z bambusu. – 3. O dívce a večerní hvězdě. – 4. O dceři lilie a pelyňku. – 5. O hvězdách, motýlech a fialkách. – 6. O jižním větru a dívce se žlutými vlasy – 7. O růži a mladém šumařovi.

 Lit.: anonym: Jan Vladislav: Proměny – legendy o stromech a květinách (1/7). In web ČRo 2 Praha, říjen 2017 (anotace). – Cit.: Stromy a květiny hrají důležitou roli v pohádkách Jana Vladislava z knížky Proměny, kterou napsal už v roce 1972. V té době ale nemohla vyjít…

Když duje vítr v korunách, byliny, keře a stromy hovoří… To praví prastará legenda. Příběhy o stromech a květinách vás provedou celým světem, protože každý se odehrává v jiné zemi. Do které se podíváte s dnešní pohádkou?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)