Sedm přání 1/7 (2023)

Denisa Kimlová. Pohádky vypráví o tom, jaké následky mohou různá přání mít. Dramaturgie Lenka Veverková.

Vypráví Berenika Kohoutová (4), Kryštof Bartoš (2), Jan Nedbal (3), Patricie Pagáčová (1), Aneta Krejčíková (5), Josef Trojan (6), Veronika Čermák Macková (7).

Natočeno 2023. Premiéra 2. dílu 28. 3. 2023 (ČRo 2 Praha, 19:50 h.) v cyklu Hajaja živě.

Obsah: 1. díl: Rozárka a velké dobrodružství (. díl: Štěpán a dinosauři (. díl: Šimon a mluvící superauto (4. díl: Superhrdinka Berta (5. díl: Maruška ošetřovatelkou v zoo (10:15) – 6. díl: Objevitel Vojta – 7. díl: Vítkova vysněná večeře.

Pozn.: Pátý díl byl v rámci Noci s Andersenem vysílán z Ústřední knihovny na pražském Mariánském náměstí.

Lit.: anonym: Sedm přání. Sedm herců a sedm premiérových pohádek ke 100. výročí Českého rozhlasu. Hajaja živě! In web ČRo 2 Praha, 31. březen 2023 (článek). – Cit.:  Již popáté budou herci a herečky číst pohádky naživo ze studia Českého rozhlasu přímo před kamerami! Uslyšíte Bereniku Kohoutovou, Kryštofa Bartoše, Patricii Pagáčovou, Jana Nedbala, Anetu Krejčíkovou, Josefa Trojana a Veroniku Čermák Mackovou. V pátek 31. března se vše dokonce odehraje v knihovně, kde pohádku při příležitosti Noci s Andersenem budeme číst přímo před dětským publikem. (..)

Existuje zvláštní strom, který jednou za sto let pošle po větru do světa sedm přání. Ať se splní, komu chtějí. Jednou se přání splní slečně, která celý život netouží po ničem jiném, jindy klukovi, který v tu chvíli chce tu největší hloupost.

Někdo má přání vymyšlená do posledního detailu, jiný si neumí představit, co to pro jeho život bude znamenat dál. Sedm klasických pohádek vypráví o tom, jaké následky mohou různá přání mít. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)