Pod pyramídou 1/?? (Pod pyramidou, 1987-1992)

Zábavný pořad Milana Markoviče. Redakčně připravila Elena Vacvalová. Zvuk Ľuboš Klásek, Zdeno Halamík a Ivan Mihál. Hudební spolupráce Eva Kiapešová a Melánia Puškášová. Klavír Peter Breiner.  Režie Štefan Mandžár.

Hovoří Václav Havel, Jana Valášková, Július Satinský, Milan Markovič, Karel Gott, Peter Breiner  a další.

Natočeno 1987-1992. Obnovená premiéra 3 dílů 28. 10. 2017 (Rádio Retro, 16:37 h.; 18:21 h.; 20:21 h.) v cyklu Rádio Retro – (Ne)rozděleni.

Obsah: Na slovíčko a na muzičku z rozhlasovej domácnosti. Účinkujú Jana Valášková, Július Satinský, Milan Markovič, Karel Gott, Peter Breiner. Premiéra 22. 12. 1991. Repríza 6. 6. 2016 (SRo Rádio Pyramída, 116 min.).

Lit.: anonym: To najlepšie z najlepšieho. In web Markovič.sk, b. d. (článek + nahrávky k poslechu). – Cit.: Najprv to boli VARIÁCIE – nedeľný predpoludňajší zábavný program, ktorý roku 1976 vystriedal Panorámu uvádzanú pánmi Františkom Dibarborom a Petrom Hrnčiarom. Počnúc rokom 1987 predstavila rozhlasová Redakcia zábavných žánrov novinku: osemdesiatpäťminútový zábavník POD PYRAMÍDOU. Raz do mesiaca – vždy od 10.35 do 12.00 priam preľudnené štúdio 5 privítalo Milana Markoviča a Petra Breinera (za klavírom istý čas sedeli aj Ivan Mizera a Jaroslav Filip) a variabilný počet hostí. Táto asi vôbec prvá rozhlasová talk-show na Slovensku so silnou príchuťou politického kabaretu (a to ešte pred novembrom 1989!!) bola vlastne predchodkyňou televíznych Večerov MM, o ktorých sa čo-to možno dozvedieť na inej stránke. (…)

Lit.: anonym: Milan Markovič: Pod Pyramídou. In web Rádio Pyramída, 1. 6. 2016 (článek). – Cit.: Pre milovníkov humorného slova a dobrej hudby sme pripravili jednu z najúspešnejších rozhlasových zábavných relácií z Nedeľného zábavníka. Jej autor a moderátor, známy humorista Milan Markovič, ju nazval Pod Pyramídou, s podtitulom „na slovíčko a na muzičku z rozhlasovej domácnosti“. Dalo by sa povedať, že to bola prvá rozhlasová talk show na Slovensku a predchodkyňa budúceho politického kabaretu Milana Markoviča. Vysielala sa naživo z rozhlasového štúdia číslo 5, preplneného divákmi na prasknutie. Markovičovi asistoval na klavíri hudobník Peter Breiner, a to nielen hudbou, ale aj vtipnými glosami.

A pozvaní hostia tiež neboli hocakí, ale známe a populárne osobnosti: popredná sólistka opery Slovenského národného divadla Jana Valašková, herec, komik a spisovateľ Július Satinský a najpopulárnejší český spevák, držiteľ mnohých zlatých slávikov Karel Gott. Profesie odlišné, ale spoločný zmysel pre humor a dobrú zábavu. Potešili a rozosmiali divákov v štúdiu i poslucháčov pri prijímačoch svojimi veselými príhodami. (….) Blok humoru pripravuje redaktorka Tamara Chlebová.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)