Na mušce lovce (2016)

Albrecht Wacker. Audiokniha. Strhující pohled na boje na východní frontě z perspektivy jednoho z nejlepších odstřelovačů německé armády. Vzpomínky elitního odstřelovače wehrmachtu Josefa „Seppa“ Allerbergera. Z německého originálu Im Auge des Jägers. Der Wehrmachts-Scharfschütze Josef Allerberger vydaného nakladatelstvím VS-BOOKS Torsten Verhülsdonk přeložil Vladimír Cinke. Režie a zvuk Miloš Vrána. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Cover art Pavel Kolín.  Design obalu pro CD Martin Urbánek. 

Čte Martin Stránský.

Natočeno 2016. Vydalo Tympanum 19. 9. 2016 (1 CD MP3, celkem 10 hodin 11 minut).

Pozn.: Po mimořádném úspěchu českého vydání vzpomínek sovětského odstřelovačského esa Vasilije Zajceva přichází kniha, která nabízí podobně strhující pohled na boje na východní frontě, avšak tentokrát z perspektivy jednoho z nejlepších odstřelovačů německé armády, Josefa „Seppa“ Allerbergera (1924–2010). Tento rodák ze Štýrska se v roce 1942 dobrovolně přihlásil do wehrmachtu a nejprve byl vycvičen jako střelec z kulometu. Se snajperským řemeslem se začal seznamovat po svém zranění v létě 1943. Během následujících tvrdých ústupových bojů se záhy stal druhým nejúspěšnějším odstřelovačem německé armády a posléze jedním z mála řadových vojáků, kteří byli vyznamenáni Rytířským křížem Železného kříže. Pro české čtenáře je tato nesmlouvavě otevřená a místy drastická memoárová publikace, kterou zpracoval německý odborník na historii odstřelovačství Albrecht Wacker, pozoruhodná tím, že strastiplná bojová cesta Seppa Allebergera v závěru války krátce přivedla i na naše území.
Audiokniha nabízí strhující pohled na boje na východní frontě z perspektivy jednoho z nejlepších odstřelovačů německé armády, Josefa „Seppa“ Allerbergera (1924–2010). Tento rodák ze Štýrska se v roce 1942 dobrovolně přihlásil do wehrmachtu a během tvrdých ústupových bojů na východě se záhy stal druhým nejúspěšnějším odstřelovačem (oficiálně mu bylo připisováno 257 zabitých nepřátel, ve skutečnosti jich však usmrtil mnohem víc). Nesmlouvavě otevřená a místy drastická memoárová publikace vznikla na základě několikaměsíčních rozhovorů Josefa Allerbergera s autorem, historikem vojenství.

Martin Stránský (1970)

Jihlavský rodák po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde dnes má za sebou už přes 60 her. Hostoval také v Národním divadle v Brně, na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě nebo v Divadle pod Palmovkou. Diváci jej znají z celovečerních filmů (Pravidla lži, Habermannův mlýn, pohádky Anička s lískovými oříšky a Peklo s princeznou), a především z televizních seriálů (Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2). Intenzivně se také věnuje dabingu (MacGyver, Sběratelé kostí, Dr. House) a rozhlasové tvorbě.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)