Bůh v renaultu (2017)

Michal Viewegh. Kompletní audiokniha. Povídky o mezilidských vztazích a lidských pocitech. Režie Jakub Tabery. Zvuk Jan Kacian.

Čte Jiří Dvořák.

Natočeno 2017. Vydala Bookmedia, Audiotéka, srpen 2017 (MP3, celková délka 4 hodiny 5 minut).

Pozn.: Čtvrtá povídková knížka úspěšného českého spisovatele obsahuje 12 povídek o mezilidských vztazích, které přinášejí směs pocitů, nálad a empatie. Hrdinové svěžích povídek prožívají všední pocity, touhy i strachy a nabízejí vnitřní očištění, které každý takový akt doprovází. Autor tentokrát nechává své překvapivé pointy stranou a často se obrací na samotného čtenáře a jeho úsudek.

Michal Viewegh (1962)
Český spisovatel dokončil v roce 1988 studium češtiny a pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Již během studia publikoval povídky v Mladé frontě. Po škole krátce učil na základní škole v Praze a následně působil dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Poté se ale definitivně dal na cestu spisovatele. Mezi jeho nejznámější díla patří Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu nebo Román pro ženy. Mnoho jeho knih bylo zfilmováno.

Jiří Dvořák (1967)
Brněnský herec vystudoval herectví na Janáčkově akademii múzických umění a působil v Městském divadle v Brně, v brněnském Mahenově, šumperském divadle a poté získal angažmá v pražském divadle na Vinohradech. Je známý z filmů jako Vůně vanilky, Anděl páně nebo Operace Silver A. V divadle ztvárnil řadu rolí, zahrál si například ve hře Macbeth, Brouk v hlavě nebo Obraz Doriana Graye.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)