Velký sešit (2017)

Agota Kristofová. Kompletní audiokniha.příběh dvojčat, jejichž osobnost formují hrůzy války a zvrácené hodnoty doby se odráží v jejich morálce. Z francouzského originálu Le Grand Cahier (by Agota Kristof © Éditions du Seuil, 1986) přeložili Jan Machonin a Sergej Machonin. Režie a mistr zvuku Miloš Vrána.

Čte Kryštof Hádek.

Natočeno 2017. Vydal Bookmedia, Audiotéka, srpen 2017 (MP3, celková délka 3 hodiny 31 minut).

Pozn.: Ve tvrdém a násilnickém světě za války vyrůstají dva chlapci – dvojčata. Ti jsou spolu spjatí jak pokrevně, tak psychicky. V době války mají zformulovat svou morálku a charakter mezi mrtvými a znásilňovanými. Deníkovou formou napsaný příběh o vyrůstání dvou chlapců na venkově, kam je odveze matka, aby přežili válečné období. Žena, u které zůstávají, je bije. A oni se brzy stanou stejně necitelní a chladní.

Agota Kristofová
Původem Maďarka žijící ve Švýcarsku píšící francouzsky. Takto se dá shrnout Agota Kristofová, autorka, která získala Cenu Gottfrieda Kellera 2001. Hned po tom, co se odstěhovala z Maďarska po sovětské invazi, pracovala v továrně. Po tom, co se naučila řeč, napsala svou první knihu Velký sešit. Ta se dosud dočkala překladu do více než 30 jazyků, a dokonce byl podle ní natočen i film, který vyhrál na Karlovarském festivalu. Největším tématem její tvorby je stesk a pocit vyhnanství.

Kryštof Hádek
Mladý herec, který se svému oboru věnoval už odmala, kdy působil v Dismanově dětském rozhlasovém souboru. Pražskou konzervatoř kvůli absenci bohužel nedokončil. Kryštof hrál v několika filmech už jako malý, ale nejvíce se na české filmové scéně prosadil rolí ve filmu Tmavomodrý svět. Za další roli 3 sezony v pekle obdržel ocenění Český lev. V současnosti hraje Kryštof Hádek hlavně na jevišti divadla Rokoko, věnuje se také dabingu (hlavní role ve filmu Strašpytlík) a pomohl nám namluvit i naši audioknihu.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)